RESİM VE KARİKATÜR YARIŞMASI

02 Aralık 2019RESİM VE KARİKATÜR YARIŞMASI
           Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel  Müdürlüğü tarafından Ortaokullar ve Liseler düzeyinde Ödüllü Resim ve Karikatür Yarışması düzenleniyor.
            İl Müdürü Sefa ÖZATA tarafından yapılan açıklamada;  Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğümüzce  “Eğitim çağındaki çocuklarımızı ve gençlerimizi bilinçli tüketim ve tüketici hakları konusunda bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak, sanatsal çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler bırakmaya özendirmek amacıyla Tüm Türkiye’de resmi ve özel okular da eğitim ve öğretim gören ortaokul 5.6.7.8.'nci sınıf öğrencilerini kapsayan “Tüketici Hakları” konulu resim yarışması ile lise 9.10.11.12.'nci sınıf öğrencilerini kapsayan “Tüketici Hakları” konulu  karikatür yarışması düzenlenmiştir. 
           Ödüllü olan ve Son Başvuru tarihi 8 Şubat 2020 tarihi olan   Ortaokul 5.6.7.8.'nci sınıf öğrencilerini kapsayan “Tüketici Hakları” konulu resim yarışması ve  lise 9.10.11.12.'nci sınıf öğrencilerini kapsayan “Tüketici Hakları” konulu karikatür yarışmasında,  Ödül olarak  birinciye Dizüstü Bilgisayar, İkinciye Ultrabook, Üçüncüye fotoğraf makinası veya bisiklet ve dördüncüye ise tablet hediye edilecektir.
           2018 yılında yapılan yarışmaya   İlimizden katılan eserlerden jüri tarafından  Türkiye dördüncüsü seçilmiş ve Sayın Bakanımız tarafından hediyesi takdim edilmiştir. Okullarımızın ve öğrencilerimizin yarışmaya ilgi göstereceğini ve bu senede ilimize ödül geleceği  düşüncesiyle, şimdiden tüm katılımcılara teşekkür eder başarılar dilerim.